Kotły stałopalne SAS

   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS od początku swojej działalności w 1980 roku, zajmuje się produkcją kotłów grzewczych.

   Dzięki ciągłym inwestycją prosty sprzęt został zastąpiony najnowocześniejszymi maszynami sterowanymi numerycznie, takimi jak laserowe wykrawarki oraz roboty spawalnicze. Wszystko po to aby móc konkurować na całym świecie i zdobywać nowe rynki.

   Obecnie firma zatrudnia ponad 120 osób i ma odbiorców na terenie całej Polski a także poza granicami kraju, współpracując z kontrahentami m. in. z Węgier, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Danii, Włoch.

   Kotły SAS wykonane są jako konstrukcja stalowa, spawana i przeznaczone do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody, zabezpieczenie zgodne z obowiązującymi normami.

   Szeroki zakres mocy (9-272 kW) oraz różnorodność konstrukcji produkowanych kotłów pozwala na zastosowanie ich nie tylko do ogrzewania mieszkań w domach jednorodzinnych, ale również w większych obiektach takich jak: pawilony handlowe, usługowe, czy też budynki użyteczności publicznej itp. w których obliczeniowa temperatura wody zasilającej nie przekracza 85 st. C,  a ciśnienie robocze 1,5 mbar. Kotły te mogą współpracować również z instalacją ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) za pośrednictwem wymiennika ciepła.

   Podstawą doboru kotła do ogrzewania obiektu, powinien być bilans cieplny sporządzony zgodnie z obowiązującą normą PN-B-02025:2001

   W szerokiej ofercie handlowej firmy SAS znajdują się zarówno kotły tradycyjne, przystosowane do spalania węgla oraz drewna opałowego, jak i nowoczesne, wielo dobowe, automatyczne kotły, w których obsługa sprowadzona jest do minimum.

 

 www.sas.busko.pl