Tel. +48 661-715-712 | +48 697 833 533 | biuro@tb-system.pl

Pompy ciepła zasilane prądem trójfazowym

Energia słoneczna gromadzi się w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu. Można ją eksploatować za pomocą pompy ciepła i przez cały rok wykorzystywać do ogrzewania i podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła w ogóle nie wymaga komina. Wykorzystuje ona w głównej mierze odnawialne źródła energii i nie powoduje żadnej emisji substancji szkodliwych z budynku. Warto pamiętać, że pompa ciepła zużywa niewielką ilość energii elektrycznej (25% mocy pompy). Oznacza to, że 75% łącznego zapotrzebowania na energię pokrywa energia uzyskana bezpłatnie ze środowiska

Sample image
Ochrona środowiska

Wykorzystanie energii słonecznej zmagazynowanej w ziemi, wodach gruntowych i powietrzu to nie tylko istotny wkład w ochronę środowiska naturalnego, lecz także wielki krok naprzód. Zamiast wysokich rachunków za ogrzewanie - niewyczerpalne źródło energii, której przyroda dostarcza bezpłatnie. Takie możliwości daje właśnie pompa ciepła. Żadne emisji, a zaledwie 25% energii grzewczej pochodzi ze zużycia elektryczności. To doskonały bilans energetyczny.

Technologia

W procesie obiegu termodynamicznego (tzw. cyklu Carnota) nośnik ciepła pobranego z otoczenia jest doprowadzany do wyższej temperatury i może przekazać energię instalacji grzewczej. W obiegu znajduje się bezfreonowy czynnik roboczy o bardzo niskiej temperaturze wrzenia. 1. W parowniku do czynnika roboczego doprowadzane jest ciepło z otoczenia. Stan skupienia czynnika roboczego zmienia się z ciekłego na gazowy. 2. Czynnik roboczy w postaci gazu jest silnie sprężany i osiąga wysoką temperaturę. Ten proces wymaga doprowadzenia 25% energii z zewnątrz. 3. Energia cieplna jest przenoszona bezpośrednio do obiegu grzewczego. Czynnik roboczy ulega ponownie ochłodzeniu i przechodzi w stan ciekły. 4. Dzięki dekompresji w zaworze rozprężnym czynnik roboczy ulega tak silnemu schłodzeniu, że znów zaczyna pobierać ciepło z otoczenia.

www.vaillant.pl | www.gorenje.pl/pompy-ciepla

Nasze realizacje

Węzeł cieplny PWSZ Wałbrzych

Węzły cieplne w PWSZ w Wałbrzychu .

Galeria
Ogrzewanie wody basenowej

Instalacja solarna plus kocioł SAS MULTI (ogrzewanie wody basenowej)

Galeria
Instalacja kotłownia 75kW

Instalacja kotłowni stałopalnej 75kW.

Galeria
Kaskada pomp ciepła 20 kW

Kaskada dwóch pomp Wałbrzych.

Galeria

Certyfikaty firmy TB-SYSTEM

Zadzwoń do Nas jeśli jesteś zainteresowany ofertą.