Rekuperacja       

                              

   Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła (rekuperator)  to kompletne urządzenie które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach różnego typu z jednoczesnym oczyszczaniem powietrza nawiewanego. Centrala doprowadza do pomieszczeń powietrze świeże, i usuwa z nich powietrze zanieczyszczone. Powietrze zużyte, za pośrednictwem wymiennika ogrzewa powietrze świeże, nawiewane do pomieszczeń                                              

   Wykorzystanie rekuperatora pozwala oszczędzać ciepło w czasie zimowego okresu i bardziej efektywnie wykorzystać pracę klimatyzatorów w czasie letnim przy wentylacji pomieszczeń. Zastosowanie urządzeń wentylacyjnych z rekuperacja to nie tylko najbardziej efektywny sposób żeby zorganizować niezbędny mikroklimat w pomieszczeniu, ale też oszczędność środków. W czasie zimy rekuperator oszczędza ciepło, latem oszczędza chłód (świeżość). 

   Płytowy rekuperator (krzyżowy lub przeciwprądowy) jest prostym elementem, nie zawierającym ruchomych części który całkowicie rozdziela strumienie powietrzne, praktycznie nie wymaga obsługi oraz nie potrzebuje dodatkowych energetycznych nakładów.

   Wykorzystanie urządzeń z rekuperacją ciepła w systemach wentylacji pozwala na skróceniu okresu amortyzacji urządzeń oraz obniżenie kosztów eksploatacji.

   Seria kompaktowych central wentylacyjnych z silnikami EC ( electronically comutated) - pozwala obniżyć zużycie energii elektrycznej nawet o 50% w porównaniu z tradycyjnymi silnikami asynchronicznymi. A koszty eksploatacyjne zmniejszają się średnio o 30%.

   Poniżej linki do stron producentów których produkty stosujemy w naszych instalacjach: 

 www.vents-group.pl/

 www.dospel.com/