Urządzenia zasilane gazem

Urządzenia gazowe

   Nowe osiedla mieszkaniowe są z reguły przyłączone do sieci gazowej. Oczywiste wydaje się zatem skorzystanie z tego wydajnego nośnika energii.
   Spalanie gazu jest szczególnie ekologiczne, w kotle pozostaje znikoma ilość osadów, a zatem nakłady na czyszczenie i konserwację są niewielkie.
Ponadto urządzenie gazowe nie wymaga odrębnego pomieszczenia, piwnica nie jest więc niezbędna. Kocioł gazowy potrzebuje niewiele miejsca, można go zamontować w mieszkaniu lub pomieszczeniu gospodarczym.

   W naszej ofercie znajdziecie Państwo najszerszą obecnie na rynku paletę urządzeń zasilanych gazem: kotłów kondensacyjnych, niekondensacyjnych, urządzeń wiszących i stojących oraz gazowych podgrzewaczy wody. 

  • Kotły wiszące
  • Kotły stojące
  • Kotły typu COMPACT
  • Podgrzewacze wody
  • Podgrzewacze zasobnikowe wody

   Technika kondensacyjna od wielu lat dostarcza dodatkowych korzyści w postaci zaoszczędzonego ciepła, przy tym pozostaje wciąż techniką przyszłości.

   Czym jest właściwie technika kondensacyjna ? 

   Technika kondensacyjna pozwala wykorzystać w pełni energię, która powstaje podczas spalania gazu, w tym ciepło zawarte w parze wodnej znajdującej się w spalinach, które w tradycyjnych kotłach uchodzi przez komin. Para wodna jest schładzana z wykorzystaniem niskiej temperatury powrotu w dużych wymiennikach ciepła zainstalowanych w kotłach kondensacyjnych do tego stopnia, że ulega skropleniu, czyli kondensacji. W tym procesie oddaje ciepło, które jest wykorzystywane do podgrzania wody w obiegu grzewczym. Dzięki temu potrzeba znacznie mniej energii ze spalania gazu, aby osiągnąć oczekiwaną temperaturę w pomieszczeniu.

www.vaillant.pl