Tel. +48 661-715-712 | +48 697 833 533 | biuro@tb-system.pl

Urządzenia zasilane gazem

W naszej ofercie znajdziecie Państwo najszerszą obecnie na rynku paletę urządzeń zasilanych gazem: kotłów kondensacyjnych, niekondensacyjnych, urządzeń wiszących i stojących oraz gazowych podgrzewaczy wody.

Sample image
Ekologia

Nowe osiedla mieszkaniowe są z reguły przyłączone do sieci gazowej. Oczywiste wydaje się zatem skorzystanie z tego wydajnego nośnika energii. Spalanie gazu jest szczególnie ekologiczne, w kotle pozostaje znikoma ilość osadów, a zatem nakłady na czyszczenie i konserwację są niewielkie. Ponadto urządzenie gazowe nie wymaga odrębnego pomieszczenia, piwnica nie jest więc niezbędna. Kocioł gazowy potrzebuje niewiele miejsca, można go zamontować w mieszkaniu lub pomieszczeniu gospodarczym.

Technika kondensacyjna

Technika kondensacyjna od wielu lat dostarcza dodatkowych korzyści w postaci zaoszczędzonego ciepła, przy tym pozostaje wciąż techniką przyszłości. Pozwala wykorzystać w pełni energię, która powstaje podczas spalania gazu, w tym ciepło zawarte w parze wodnej znajdującej się w spalinach, które w tradycyjnych kotłach uchodzi przez komin. Para wodna jest schładzana z wykorzystaniem niskiej temperatury powrotu w dużych wymiennikach ciepła zainstalowanych w kotłach kondensacyjnych do tego stopnia, że ulega skropleniu, czyli kondensacji. W tym procesie oddaje ciepło, które jest wykorzystywane do podgrzania wody w obiegu grzewczym. Dzięki temu potrzeba znacznie mniej energii ze spalania gazu, aby osiągnąć oczekiwaną temperaturę w pomieszczeniu.


Nasze realizacje

Węzeł cieplny PWSZ Wałbrzych

Węzły cieplne w PWSZ w Wałbrzychu .

Galeria
Ogrzewanie wody basenowej

Instalacja solarna plus kocioł SAS MULTI (ogrzewanie wody basenowej)

Galeria
Instalacja kotłownia 75kW

Instalacja kotłowni stałopalnej 75kW.

Galeria
Kaskada pomp ciepła 20 kW

Kaskada dwóch pomp Wałbrzych.

Galeria

Certyfikaty firmy TB-SYSTEM

Zadzwoń do Nas jeśli jesteś zainteresowany ofertą.